ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Поки всів присутні збираються у залі, на екрані демонструється відеоролік з піснею гурту «Україна єдина» «Разом і до кінця».
II. Вступна частина
- На сцену виходять дівчата Тіщенко Олена та Біденко Клавдія, вбрані в українські вишиванки і читають вірші про свято Першого вересня.
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Чудовий теплий день. Золоте листя під голубим склепінням неба, калина під батьківською хатою, верба над річкою, тиха матусина пісня – усе це наша пам'ять, наші символи, наша Україна. Вона у кожному колосочку, кожній квіточці, у запаху повітря і трави, у спогадах дитинства. Її неможна не любити, нею неможна не пишатися, за неї варто боротися.
Тема нашого першого уроку « Незалежна і єдина будь навіки, Україна». Сьогодні ми ближче торкнемося нашої історії, у якій корінь українського роду.
Нам незалежність не подарували.
Свобода, вона даром не здобута.
За неї пращури життя своє поклали,
І головне – про це нам не забути.
Зараз невеличкий екскурс в історію України нам проведе учень історико-знавець.
III. Основна частина
- Учень історико-знавець Аркатов Ілля виступає з докладом на тему: «Основні віхи становлення української державності», який супроводжується показом, підготованою ним, яскравою презентації.
- Слово викладача Айгин Т. О. :
В дитинстві познаєм ми материк, що потім називаєм Батьківщина… Зараз ми з вами станемо учасниками історичної вікторини, де ви зможете показати свої знання. Отримати за них перші хороші оцінки. А я буду рада, якщо ви відкриєте для себе щось нове та цікаве про нашу країну.
- ІСТОРИЧНА ВІКТОРИНА
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Ви так добре відповіли на всі запитання! Подивимось, чи відгадаєте ви ще одну загадку.
Жила у світі жінка і було в неї три сина. Стали дорослими і вирішили піти у світ. Коли уходив старший, дала йому мати золоту корону із трьома промінцями і де б він не з являвся, скрізь дарував людям тепло та світло. Як, на вашу думку, звали старшого сина? (відповідь: Тризуб, герб України). Середньому, дала на згадку про себе, жовто-блакитний одяг. І де б не з являвся він, скрізь прославляв свою маму добрими справами. Як, на вашу думку, звали середнього сина? (відповідь: прапор України).
А там, де з являвся третій син завжди лунала пісня, адже подарувала йому мати солов їний голос. Прошу всіх встати для виконання Державного Гімну України.
- ЗВУЧИТЬ ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Перша столиця, столиця вчених та студентів, наш рідний край – Харків. Найбільше місто на землі, що знаходиться на 50-й паралелі. Харківська площа Свободи є найбільшою площею в Європі, харківський зоопарк найбільший та найстаріший в Україні. Район Салтівка – найбільший житловий масив України, ринок Барабашово – найбільший ринок Східної Європи. Харківська область за площею 31.415 км 2 дорівнює таким світовим державам, як Бельгія, Ізраїль, Чорногорія, Македонія, Вірменія, Люксембург. Харків – світовий рекордсмен по кількості народжених у ньому космонавтів – 30 чоловік. Батьківщина славнозвісних Іллі Мечникова, Льва Ландау, Людмили Гурченко, Клавдії Шульженко. У Харкові є 29 станцій метро, 20 музеїв, 24 фонтани, 45 храмів та велика кількість пам ятників, про які більш детально та цікаво вам розкаже головний бібліотекар Харківської бібліотеки ім. Тургенєва Комінтернівського району Зоя Олексіївна Шарапова.
- Слово головний бібліотекар Харківської бібліотеки ім. Тургенєва Комінтернівського району Зоя Олексіївна Шарапова виступає з докладом на тему: «Кумедні та незвичайні пам ятники Харкова» який супроводжується показом яскравою презентації.
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Україна – європейська держава. Пріоритетними для нас є світова та євроінтеграція. А яка мова вважається міжнародною мовою спілкування? (відповідь: англійська мова).Зараз слово надається викладачу англійської мови Кошелєвій Тетяні Олександрівні.
- Слово викладача англійської мови Кошелєвої Т. О.
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Люба Україно! Ти, як мати,
Народжуєш синів, здатних тебе захищати!
Сьогодні ми маємо велику честь вітаати у цій залі справжнього героя, гідного сина України, сержата 22-го териториального батальойну по обороні м. Харкова Богуцького Ігоря Станіславовича, який у 2014 р. 7 місяців без ротацій проходив службу у Луганській і Донецькій областях. Ваші оплиски. Зустрічаємо героя хлібом – сіллю!
- Учениця в українському вбранні Біденко Клавдія виносить на рушнику коровай, вітає бійця.
- Слово сержата 22-го териториального батальойну по обороні м. Харкова Богуцького Ігоря Станіславовича.
- ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
- Учениця в українському вбранні Тіщенко Олена:
Хто поранених везе? Першу поміч надає?
Вирятовує бійців із полону ворогів?
Ремонтує БТР? Це, звичайно – (у залі відповідь - волонтер)
Милосердя офіцери – наші славні волонтери!
За добро, що кожен робить.
Хай Господь Вас нагородить!
Сьогодні, до нас завітав справжній герой тилу: громадський активіст, засновник та координатор волонтерської групи «Південний пост», радник губернатора Харківської області із суспільно – політичних питань. Нагороджений медаллю «Видатна людина Слобожанщини» та володар медалі «За любов та жертовність Україні» Трубганов Віктор Миколайович!
- Слово волонтера Трубганова Віктора Миколайовича.
- На сцену виходять дівчата Тіщенко Олена та Карпенко Тетяна вбрані в українські вишиванки і співають пісню Наталки Бучинської «Україна».
IV. Заключна чатина
- Слово викладача Айгин Т. О. :
Така нам буде Україна – які у нас будуть серця... Яким буде майбутнє нашої держави залежить від того, які цінності у її громадян. Зараз переломні роки, дні, години, не тільки для України а й для всього світу. Через деякий час вийдуть нові підручники з історії та географії України, за якими будуть навчатися вже ваші діти, і те, що буде в них надруковано залежить від сьогодення, від всіх нас разом і кожного окремо.
Ви – спадкоємці цінностей держави!
Ви – наша гордість, наш наступний крок!
Тож обіцяйте виконати справу,
Яка прославить гордий наш народ!
Запамятайте добре ці хвилини,
Нехай привітним буде до вас світ.
Ви – громадяни України, надія нашої держави, її цвіт!
Комментариев нет:
Отправить комментарий